Mobil Uyumlu Olmayan Siteler, DİKKAT!

aksaray webtasarım,aksaray site tasarımı,aksaray web

Mobil Uyumlu Olmayan Siteler, DİKKAT!

29 Mayıs 2017 Web Tasarım 0
aksaray web tasrım

Google’ın geçtiğimiz yıl nisan ayında yaptığı büyük mobil güncellemesinden sonra arama sonuçlarda pek de büyük bir etki görmemiştik. Ancak Google yakın zamanda bu algoritmada bir geliştirme daha yaparak belki de artık mobil uyumlu olmayan sitelere ayağınızı denk alın mesajı vermeye çalışıyor.

Çoğu websitesinin artık mobil uyumlu olduğunu varsayarsak aslında bu güncellemeler onlara büyük bir sıçrama sağlamadan ziyade, mobil uyumlu olmayanlar için bir düşüş anlamına gelecektir. Mobil uyumlu websiteleri de versiyonun türü, sayfa yüklenme hızı, tasarımı, kullanılabilirliği ve tabi ki SEO uyumluluğu gibi kriterlere göre aralarında rekabet edebilirler.

Halihazırda masaüstü (desktop) arama ile mobil aramada çıkan sonuçlar arasında elle tutulur farklılıklar bulunmuyor. Belki 1-2 sıra ancak fark ediyor bir sitenin iki farklı cihazda bulunduğu sıralar, fakat artık Google’dan sitelere gelen trafiğin neredeyse 70-80% oranında mobil cihazlardan geldiği düşünüldüğünde bu tip güncellemelerin giderek daha da yaptırıma yol açacağından korkabilir firmalar.

Başlıkta da ifade ettiğimiz üzere, mobil uyumlu olmayan siteler DİKKAT diyoruz. Tabi ki sırf mobil versiyonum var diye de rahat rahat oturmayın, sitenizin mobil versiyonun da yerine getirmesi gereken SEO kuralları mevcut. Bu konuda daha fazla bilgi almak isteyenler daha önce yayınladığımız Mobil SEO Geleneksel Optimizasyon Kadar Önemli makalesini okuyabilir veya bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirler.

 

Bir cevap yazın

Hemen Ara