Özgün İçerik Oluşturmanın SEO İçin Önemi

aksaray webtasarım,aksaray site tasarımı,aksaray web

Özgün İçerik Oluşturmanın SEO İçin Önemi

29 Mayıs 2017 Aksarayseo 0
Aksaray Site Tasarım

SEO, temelinde arama yapan kullanıcılara o konu hakkında en doğru sonuçları vermeyi amaçlayan arama motorlarının belirlediği kurallara uygun bir şekilde web sitelerini optimize etmek şeklinde tanımlanabilir. Sitenizde bulunan ürün veya yazıları kullanıcılara ve arama motorlarına en kestirme şekilde sunmanın yolu da içerikten geçiyor.

aksaray web tasrım

aksaray web tasrım

Seo çalışmalarında başarılı olabilmek için en önemli kurallardan biri; oluşturduğunuz içeriği kullanıcılar için oluşturmanız, arama motorları için değil. Google gibi arama motorlarının en önemli kriteri zaten kullanıcı dostu olmaktır. Düzgün içerik oluşturmak; siteyi ziyaret edenleri yazıyı okumaya teşvik ederek sitede daha fazla vakit geçirmelerini ve böylece sitenin arama motorları tarafından daha değerli bir hale gelmesi sağlar. Buna bağlı olarak, içeriklerin dikkat çekici, özgün ve site ziyaretçilerinde inceleme isteği uyandıracak özellikte olması gerekmektedir.

Web sitenizde ürün ve hizmetleriniz doğru içerikler aracılığıyla kullanıcıya ulaşıyorsa; ziyaretçilerinizin web sitenizde kalma süreleri ve sayfa ziyaretleri de otomatik olarak artış gösterir. Bu değerler Google’ın en önemli sıralama kriterlerindendir. Bu kriterleri yerine getirmenin arama sonuçlarında daha yukarlarda görünmek gibi bir sonuca yol açacağını söylemek yanlış olmaz. Ve böylece verdiğiniz hizmetler karşılığında satışlarınız ve kazancınız da artış gösterecektir.

Peki özgün içerikten kastımız nedir? Google, algoritmasını kullanıcılara en yeni ve doğru bilgileri vermek üzerine kurmuştur. Dolayısıyla herhangi bir konuda oluşturacağınız içerik o konu hakkında doğru bilgilere yer vermeli. Ve daha önce Google tarafından indekslenen başka bir web sitesinde yer almamış olmalı. İçerik kopyalamak, farkedilmesi durumunda ceza vermeye kadar giden yaptırımlara neden olan bir faaliyettir.

 

Bir cevap yazın

Hemen Ara